Matury 2011

Sukces maturzystów I LO w Łosicach.

 

Uczniowie I LO w Łosicach po raz kolejny osiagnęli znakomite wyniki na egzaminie maturalnym. Zdawalnosć matury w naszej szkole wyniosła w tym roku 96,5% i jest o 10,5 punktów procentowych wyższa niż srednia w liceach Mazowsza i kraju wynoszaca 86%. Uzyskany wynik pokazuje, że I LO w Łosicach jest zdecydowanie najlepsza szkoła w powiecie łosickim, gdzie srednia zdawalnosć liczona dla pozostałych szkół wynosi 42%. Wyniki egzaminów zapewniaja I LO w Łosicach miejsce w grupie najlepszych liceów ogólnokształcacych w regionie. Wielu naszych maturzystów uzyskało bardzo wysokie wyniki  z przedmiotów obowiazkowych oraz dodatkowych, w tym wyniki maksymalne (100%). Srednie wyniki egzaminu dojrzałosci z poszczególnych przedmiotów znacznie przewyższaja srednie ogólnopolskie, po raz kolejny bardzo wysokie sa rezultaty osiagnięte z egzaminu z matematyki. Nie ustępuja one wynikom osiaganym przez uczniów innych renomowanych liceów i gwarantuja zdobycie indeksów najlepszych wyższych uczelni. Na uwagę zasługuje również fakt, że 95% naszych abiturientów zdawało także wybrane przez siebie przedmioty dodatkowe.

Naszym maturzystom życzymy powodzenia w rekrutacji na wyższe uczelnie, zas absolwentom gimnazjów, których przekonuja uzyskiwane w naszym liceum wyniki maturalne, przypominamy, że rekrutacja do szkoły trwa do 26 sierpnia.

 

zda

 

Szkolny Osrodek Karier I LO