Pielgrzymka do Częstochowy

 

27.09.2019 roku o godzinie 6:00 gdy jeszcze wszyscy smacznie spali , uczniowie klas maturalnych wraz z katechetami i nauczycielami wyruszyli na jasnogórski szlak .
Podróż przebiegała bardzo komfortowo i sympatycznie. Jednak pielgrzymka zostaje pielgrzymką , przed rozpoczęciem jazdy
ks. Radosław Szucki pobłogosławił nas i odmówiliśmy modlitwę . Intencją wszystkich było poproszenie Matki Boskiej o pomyślne zdanie matury oraz wskazanie pomyślnej drogi życiowej. Gdy wybiła godzina 13:00 naszym oczom ukazała się wieża Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej. Chwilę później spotkaliśmy się z przewodnikami , którzy w dwóch grupach oprowadzili nas po sanktuarium zapoznając nas z historią i osobowościami tego miejsca. O godzinie 14:30 ks. Rafał Kornilak rozpoczął konferencje w kaplicy różańcowej . Przewodnim tematem tej konferencji było cel przybycia na Jasną Górę przez nas Maturzystów. Po konferencji około godziny 15:30 na jasnogórskich wałach rozpoczęliśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej , której przewodniczył również ks. Rafał. O godzinie 16:45 zgromadziliśmy się przed wizerunkiem Pani Częstochowskiej na Eucharystii , która nasi katecheci : ks. Radosław Szucki i ks. Rafał Kornilak sprawowali w intencji maturzystów i ich rodzin , a także polecili Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi ; Dyrekcję , wychowawców , grono pedagogiczne oraz cała społeczność naszej szkoły . O godzinie 20:45 zgromadziliśmy się przed kaplica Cudownego Obrazu aby o godz. 21:00 wziąć udział w Apelu Jasnogórskim , po który udaliśmy się w drogę powrotną do Łosic. Po długiej i cudownej podróży około godziny 4:30 dotarliśmy pod szkołę . Pielgrzymka Maturzystów obywa się tylko raz , ale każdy może tam wróci kiedy zajdzie taka potrzeba. My już wiem jaką mamy kroczyć drogą życiową i z tego miejsca chcielibyśmy podziękować tym , którzy nam pomogli na nią wstąpić : Panom kierowcom z przedsiębiorstwa ,, PKS” Radzyń Podlaski za życzliwość i bezpieczną jazdę autokarami ,, Scania”, Dyrekcji naszego Liceum : panu dyrektorowi Wiktorowi Borucie , pani wicedyrektor Monice Piechowicz – Purze , oraz pani wicedyrektor Renacie Łożeckiej za cierpliwość i zrozumienie . Drogim nauczycielom : pani Bożenie Chromiec , pani Katarzynie Kobylińskiej – Chryć , pani Annie Borzymowskiej oraz wspaniałym księżom : ks. Radosławowi i ks. Rafałowi za szczególną troskę i opiekę podczas pielgrzymki oraz za skierowane dobre słowo do nas.
Bardzo Wam wszystkim DZIĘKUJEMY.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.