23 maja 2019  uczniowie  klasy IIa  I Liceum Ogólnokształcącego w Łosicach wraz ze swoim katechetą –  ks. Rafałem Kornilakiem
i wychowawcą  p. Jarosławem Mitkiem, pojechali do Siedlec i Nowego Opola, aby poznać jak funkcjonują niektóre instytucje Kościoła…

Pierwszym punktem programu była wizyta w   Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach , gdzie   Pani Kustosz Dorota Pikula   pokazała nam część muzealnych zbiorów i nauczyła nas uważnego patrzenia na dzieła sztuki i interpretowania zamysłu autora. Widzieliśmy także największy skarb muzeum czyli „Ekstazę św. Franciszka”  pędzla El Greco.
Kolejnym punktem programu była wizyta w   Katolickim Radio Podlasie .
Przywitał nas tam   ks. Dariusz Denisiuk . Podczas wizyty w rozgłośni przyjrzeliśmy się pracy realizatora i spikera. Dowiedzieliśmy się także na czym polega specyfika pracy radiowców. Mieliśmy okazje wziąć udział w nagraniu, powiedzieć kilka słów do mikrofonu i posłuchać swojego głosu. Było to ciekawe doświadczenie.

Następnie pojechaliśmy do Nowego Opola koło Siedlec do   Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej .
Powitał nas tam   kleryk Łukasz Kwasowiec , który oprowadził nas po gmachu seminaryjnym opowiadając jednocześnie o seminaryjnym życiu, studiach i formacji.  Bardzo ciekawy był udział we wspólnotowej modlitwie brewiarzowej wraz z alumnami.
Potem zjedliśmy obiad i rozegraliśmy mecz WSD Siedlce vs LO Łosice. Mecz zakończył się wynikiem 4:3. Pierwsza połowa należała do kleryków, ale w drugiej połowie pokazaliśmy na co nas stać. Mimo przegranej uważamy, że było to ciekawe doświadczenie.  Po meczu zwiedziliśmy jeszcze obiekty sportowe seminarium i wróciliśmy do Łosic.

Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas!!!