W Paryżu

Nauczycielka historii w naszym liceum Katarzyna Kobylińska – Chryć uczestniczyła w szkoleniu:
Dzieje polskiej emigracji niepodległościowej 1939–1989. Edycja II – Polski Paryż, które zostało zorganizowane przez Przystanek Historia Centrum Edukacyjne IPN im. Janusza Kurtyki.
W ramach projektu uczestniczyła w wykładach prowadzonych przez znanych historyków oraz warsztatach poświęconych polskiej emigracji
we Francji w latach 1939–1989, które odbywały się WBH, Centrum Szkoleniowym ORE, AAN i Archiwum IPN.
Po kolejnych zjazdach uczestnicy wykonali  zadania umożliwiające przystąpienie do konkursu. Nauczycielka I LO w Łosicach znalazła się          w gronie 20 nauczycieli, którzy najlepiej wykonali prace konkursowe i zostali zakwalifikowani   do udziału w 5-dniowym seminarium w Paryżu.
W ramach seminarium nauczyciele mogli poznać Paryż odkrywając polskie ślady w tym nadzwyczajnym europejskim mieście. W wyjątkowym miejscu dla polskiej kultury i historii w Maisons- Laffitte spotkali się z pracownikami Instytutu Literackiego.
Wizyta studyjna w Szkole Polskiej im. Adama Mickiewicza w Paryżu – Ecole polonaise de Paris przybliżyła sytuację współczesnej francuskiej polonii. W słynnej Bibliotece Polskiej, w której zwiedzono Muzeum Adama Mickiewicza, Salon Fryderyka Chopina i Muzeum Bolesława Biegasa, doświadczyli nieustannie kultywowanego ducha polskości. Uczestników seminarium zaproszono także do Ambasady RP w Paryżu, collegue de France i Muzeum Curie. Udział w takiej formie doskonalenia zawodowego przyczynia się do podnoszenia kompetencji nauczyciela oraz jest elementem dbania o jakość pracy naszej szkoły.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.