«

»

Mar 01

„ASY w Jedynce”

 1 marca 2019, w naszym Liceum, odbył się I Konkurs „ASY w Jedynce”.
Zgromadził uczestników niemal wszystkich szkół podstawowych z naszego powiatu. Każda szkoła była reprezentowana przez sześć osób – trzy startowały w konkurencjach sportowych, trzy w „naukowych”.
W konkursie połączyliśmy zabawę z możliwością wykazania się w wielu dziedzinach wiedzy i sportu.
Rozgrywki naukowe polegały na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na platformie quizowej Kahoot!.
Taka forma znalazła uznanie zarówno wśród samych uczestników, jak i ich opiekunów. Po podliczeniu punktacji
z zawodów sportowych i naukowych okazało się, że konieczna będzie dogrywka. W ostatecznej klasyfikacji zwycięskie, pierwsze miejsce zajęła SP nr 1 z Łosic, drugie – SP Sarnaki, trzecie SP Hadynów. Wszyscy uczestnicy otrzymali zestaw gadżetów z logo naszej szkoły, a zwycięskie drużyny ciekawe nagrody rzeczowe, słuchawki bezprzewodowe, powerbanki oraz notatniki elektroniczne. Po rozgrywkach oczekiwanie na wyniki zostało wypełnione koncertem naszego licealnego zespołu oraz prezentacją p. Dyrektor Moniki Piechowicz – Pury na temat oferty edukacyjnej Liceum. Mamy nadzieję, że taka forma promocji naszego Liceum przyjmie się na dalsze lata. Rywalizacja towarzyszy człowiekowi przez całe życie, a nasz dzisiejszy konkurs udowodnił, że może być też świetną zabawą.
Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM uczestnikom!