WYCIECZKA DO BARCELONY. BARWY KATALONII.

Uczniowie I LO w Łosicach oraz grupa z klasy 3 Gimnazjum i 7 SP uczestniczyli w nadzwyczajnej zielonej szkole.
Odbyła się ona w Lloret de Mar w dniach 9-13 kwietnia 2018r.

Była to pierwsza w historii szkoły wycieczka samolotowa i od razu do tak wspaniałego kraju jakim jest Hiszpania.
Dla większości uczniów było to tym większe przeżycie, gdyż nigdy wcześniej nie latali samolotem.

Po emocjach związanych z odprawą i lotem zakwaterowaliśmy się w Hotelu Samba.

Kolejny dzień spędziliśmy na zwiedzaniu wybrzeża Costa Brava w Lloret de Mar. Każdy podziwialiśmy klify, palmy i lazurowy odcień wody. Cudowna dzika plaża, krajobraz niczym z pocztówki.

Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Barcelonę. Rozpoczęliśmy od architektonicznej perełki czyli zdumiewającej bazyliki Sagrada Familia. Obejrzeliśmy też inne domy zaprojektowane przez Gaudiego. Następnie  Dzielnica Gotycka, Plac Kataloński i słynny deptak Las Ramblas, przy którym znajduje się niesamowite targowisko La Boqueria. Z kolei na Wzgórzu Montjuic podziwialiśmy panoramę Barcelony.

Na koniec nie lada gratka dla fanów sportu: wstęp na obiekty sportowe wybudowane na potrzeby Olimpiady w Barcelonie w 1972r. oraz zwiedzanie jednego
z największych stadionów świata Camp Nou. Fanom FC Barcelony aż łzy kręciły się w oczach. Wielkim przeżyciem było obejrzenie Muzeum oraz możliwość przebywania na trybunach tego wielkiego obiektu.

Stolica Katalonii nie zawiodła naszych oczekiwań.

Po całodziennym zwiedzaniu kolejny dzień przyniósł więcej odprężenia. Początek dnia uczniowie spędzili na plaży w Lloret de Mar, integrując się, robiąc dziesiątki zdjęć i kupując pamiątki,  a po obiedzie popłynęliśmy w rejs do Tossa de Mar podziwiając po drodze skalne wybrzeże Costa Brava. Tossa urzekła nas wspaniale zachowanymi średniowiecznymi budowlami, które stanowiły doskonałe punkty widokowe. A widoki aż zapierały dech. Zdjęcia mówią same
za siebie.

Ostatniego dnia pojechaliśmy do Montserrat – imponującego masywu górskiego z klasztorem. Mieliśmy unikalną możliwość dotknięcia cudownej figury Czarnej Madonny oraz wysłuchania chłopięcego chóru.

Następnie transfer na lotnisko w Barcelonie i bezpieczne lądowanie w Warszawie w piątek 13go przy burzowej pogodzie.

Wszyscy żałujemy, że zielona szkoła tak szybko się skończyła. Pozostaną nam wspomnienia miejsc, które widzieliśmy, smak potraw, uśmiech targujących
się sprzedawców i świetne zdjęcia. Nawiązały się nowe przyjaźnie, chęć nauki hiszpańskiego oraz planowanie kolejnej takiej podróży.

 

Podziękowania dla Biura Iwona Travel, opiekunów oraz wszystkich 45 uczestników za to, że byli tak wspaniałą grupą  – Sylwia Zbrożek, kierownik wycieczki.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.