Wśród najlepszych w Konkursie Wiedzy o Regionie

Po raz trzeci z rzędu uczniowie naszego liceum zajęli trzecie miejsce zespołowo w Konkursie Wiedzy o Regionie organizowanym przez Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. To już IX edycja Konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem uczniów wielu szkół ponadgimnazjalnych i szósta, w której nasza szkoła wzięła udział.

W tym roku I LO reprezentował wyłoniony w eliminacjach szkolnych zespół w składzie: Klaudia Jankiewicz Ic, Hubert Muder Ib, Krystian Stefaniuk IIa oraz Karolina Czyżewska IIIc. Uczestnicy konkursu po rozwiązaniu zadań konkursowych wysłuchali bardzo ciekawej relacji z podróży do Ameryki Południowej  przedstawionej przez wykładowcę akademickiego.

Dziękujemy uczniom za zainteresowanie naszym regionem i gratulujemy wyniku.

Krzysztof Dziołak