Wygrałam konkurs – byłam w Brukseli!

br1

 

 

 

 

W dniach 11-15.11.2016r. miałam okazję uczestniczyć w wyjeździe studyjnym do Brukseli m.in.do Parlamentu Europejskiego. Wyjazd ten był nagrodą w konkursie „Wiedzy o Unii Europejskiej”, organizowanym przez Biuro Europoselskie pana Zbigniewa Kuźmiuka – posła do Parlamentu Europejskiego. Inicjatywa ta jest kontynuowana już od kilku lat i dzięki niej uczniowie I LO – laureaci konkursu, mają znakomitą okazję do poznania z bliska instytucji europejskich i ich funkcjonowania.Główny punkt wycieczki, czyli wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego okazała się niepowtarzalnym przeżyciem i okazją do pogłębienia wiedzy o UE.
Pan Europoseł Zbigniew Kuźmiuk na spotkaniu z nami odpowiadał na pytania związane z pracami parlamentarnymi i zasadami panującymi w instytucjach unijnych, po czym udaliśmy się na salę obrad plenarnych.
Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie przepięknej Belgii. Brugia i Bruksela, w historię których zagłębiła nas pani przewodnik- Maria Kozińska skradły nasze serca. Są to niezwykle malownicze miasteczka z interesującą, zabytkową architekturą.
Wyjazd był niepowtarzalną okazją do bliższego poznania instytucji europejskich- trochę „ od kuchni”i zrozumienia mechanizmów rządzenia we współczesnej Europie ale też poznania belgijskiej architektury i spotkania wielu ciekawych ludzi. Wrażenia są niezapomniane.
Zachęcam do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu. Super inicjatywa!
Weronika Wawryniuk- kl.III D – I LO